Suyla Çalışan Araç

Suyla Çalışan Araç

Mustafa Karasungur, tam 45 yaşında ve yaklaşık 10 yıldır kendi aracını su ile çalıştırdığını iddia ediyor. Erzurum’un Uzundere ilçesinde yaşayan Mustafa Karasungur, bundan 10 yıl önce aracı için kendine ait bir sistem geliştirdiğini ve bu sistem sayesinde aracını su ile çalıştırabildiğini belirtiyor.

Evli, 4 çocuk babası ve 30 yıldır elektronik işçiliği yapan Karasungur, H20 küresel ısınmaya son sloganı ile yola çıktığını ve kendi aracı için iki yakıt deposu geliştirerek suyla çalışan sistemin ilk adımlarını attığını ifade ediyor. Bu yakıt depolarından birinde LPG ve diğerinde su konuşlandırdığını ileri süren Karasungur, bu teknolojiyi tanıtmak için birçok araç şirketinin kapısını çaldığını, ancak bu şirketlerin kendisi ile alay ettiklerini, hatta ilgilenmediklerini söylüyor.

Geliştirdiği teknoloji ile birtakım açıklamalarda bulunan elektronik işçisi, oksijenin yakıcı, hidrojenin ise yanıcı bir madde olduğunu belirterek, su içerisinde mevcut olan hidrojen ve oksijeni ayrıştırdığını ve bu şekilde araç için gereken yakıta katkıda bulunduğunu ileri sürüyor. Ayrıştırılan enerjiyi sistem için gerekli olan yakıta çevirdiğini açıklayan Karasungur, hem yakıttan tasarruf sağladığını hem de egzoz borusundan temiz hava çıkışı gerçekleştirdiğini dile getiriyor. Kendi geliştirdiği bu sistem sayesinde yaklaşık olarak 10 yıldır yüzde 40 su ve yüzde 60 LPG ile aracına yol aldırdığını ileri sürerken, bu sistemin hayata geçirilmesi için yetkililerden destek bekliyor.

Diğer yandan bu teknoloji ile karşımıza yeni bir oluşum daha çıkıyor. Çünkü Karasungur, istenirse su seviyesinin daha yukarılara çıkarılabileceğini ve bu sayede şu an için yüzde 40 olan su oranının daha yüksek oranlarda kullanılabileceğini savunuyor.

Karasungur şimdilik bu teknolojiyi sadece kendisi kullanıyor ve insanlık için oldukça yararlı bu sistemin hayat geçmesi içinse üst makamlarda destek bekliyor.

 

Etiketler: ,

 
Geri İzleme.

Yorumunuz